Výstraha před bouřkami platí, nejen pro Moravskoslezský kraj, na celý víkend!

Foto: pxb - V ČR platí na víkend výstraha před bouřkami i rychlými povodněmi

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ / ČR – S ohledem na setrvalou tlakovou níži nad Evropou, která způsobila ve středu v Moravskoslezském kraji bouřky a přívaly deště, platí od dnešních 15.00 hodin výstraha meteorologů před dalšími náhlými bouřkami a vydatným deštěm.

Výstraha platí pro celé území kraje do dnešních 22.00 hodin večer. „Hrozí rozvodnění malých toků, zatopení podjezdů a sklepů. Vyloučeno není ani krupobití,“ varují meteorologové z ČHMÚ. Stejná výstraha se na celý víkend týká všech krajů České republiky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedná se o shodnou tlakovou níži, která v noci ze středy 14. na čtvrtek 15. července způsobila vážnou povodňovou situaci na severozápadě Německa. Podle posledních informací mají povodně v Německu 103 obětí. V některých oblastech tam voda vzala kusy silnic a do spousty měst či obcí se nelze dostat. Jinde pak voda porušila potrubí dodávající do oblastí pitnou vodu.

Se zlepšením nad územím České republiky musíme počítat až v pondělí, kdy k nám konečně dorazí tlaková výše. Ta kromě České republiky ovlivní počasí i nad Německem. Nastalé polojasné počasí by pak mělo vydržet minimálně celý následující týden s tím, že teploty se budou pohybovat v rozmezí od 23 do 28 stupňů celsia.

Dále čtěte:

Vlak srazil ve Frýdku muže před očima svědků, ti potřebovali pomoc psychologa