Záchranná stanice pro dravé ptáky Rajhrad žádá o pomoc. Přišla o výjezdové vozidlo

Zdroj: Záchranná stanice pro dravé ptáky Rajhrad

BRNO-VENKOV – Ve čtvrtek v dopoledních hodinách přišla Záchranná stanice pro dravé ptáky Rajhrad o jediné výjezdové vozidlo. Ztratila tak jedinou možnost, jak vyjíždět k nejrůznějším událostem záchrany zvířat přímo v terénu v oblasti Jihomoravského kraje.

Vozidlo s dvoučlennou posádkou odjíždělo kolem desáté hodiny dopolední z Rajhradu na lesní správu Národního parku Podyjí v obci Podmolí pro zraněnou poštolku. „Našemu vozidlu značky Škoda Octávia combi jedoucí po silnici I/53 směrem na Znojmo po hlavní pozemní komunikaci krátce před půl jedenáctou nedala přednost a vjela do jízdní dráhy z vedlejší komunikace od Miroslavi řidička osobního vozu Citroen. Řidič vozu záchranné stanice se snažil na poslední chvíli řidičce vyhnout, ale střetu obou vozů bohužel již nezabránil. Oba z oktávie jsme zranění lehce, řidičku odvezla záchranná služba. Na našem vozidle vznikla nezaviněnou dopravní nehodou totální škoda,“ napsali pracovníci stanice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Záchranné výjezdy představují z více než dvou třetin příjem zraněných živočichů do stanice. Jen zhruba 27 % nálezců je ochotných zvíře přivézt rovnou do stanice. „Bohužel se omlouváme všem volajícím, od dnešního dne už nemáme jak k vám jezdit pro zvířata. Srdečně vás žádáme a prosíme o jakoukoliv finanční podporu příspěvkem na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi číslo účtu 33553322/0800, variabilní symbol 124, abychom byli schopni v brzké době chybějící vozidlo nahradit. Jste jediní, kdo nám může pomoci. Covid opatření za poslední rok, uzavření areálu stanice pro veřejnost a nemožnost pořádat výukové programy pro školy způsobily výpadek našich příjmů až o 35 %. Děkujeme za podporu i sdílení mezi vašimi přáteli,“ dodali pracovníci stanice.