Zdrogovaný motorkář s papírovou značkou ujížděl policistům, nakonec naboural policejní auto

OLOMOUC – Dnes v noci honili policisté na okraji Olomouce motorkáře, který se jim snažil ujet. Motorkář nakonec naboural policejní auto a skončil v péči zdravotníků. Policisté už jen zjišťovali důvody jeho úprku, a že jich objevili hned několik.

Včera kolem 23. hodiny chtěli policisté olomouckého pohotovostního a eskortního oddělení zkontrolovat motorkáře, který na ulici Keplerova v Holici v Olomouci nezastavil na červený signál ,,STŮJ“ a pokračoval dál ve své jízdě směrem na Nové Sady. „Motorkář na výzvu k zastavení reagoval postupným zpomalením až k téměř úplnému zastavení. Jakmile jej policisté předjeli, motorkář prudce zrychlil, policejní vozidlo objel a ujížděl pryč,“ vysvětlila policejní mluvčí Petra Vaňharová. Při pronásledování ukazoval tachometr policejního vozu v některých úsecích rychlost i přes 150 kilometrů za hodinu. Po pár minutách se ujíždějícímu motorkáři zřejmě nepodařil úhybný manévr, při kterém se snažil objet policejní auto přes chodník. Motorkář narazil do pravé strany policejního vozu a upadl i s motorkou na zem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policisté zjistili, že 39letý motorkář má několik platných zákazů řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2029. Test na drogy vyšel u řidiče s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin. Navíc policisté zjistili, že motorka zřejmě nebyla nikdy registrována v České republice. „K originalitě celého případu přispěla papírová registrační značka umístěná na zadní straně motocyklu,“ doplnila Vaňharová.

Motorkář byl nakonec předán do péče zdravotníkům. Na místě zasahovali i hasiči z důvodu úniku paliva z havarované motorky. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 50 000 korun. Za porušení zákazu řízení hrozí muži až dva roky za mřížemi.

nabourané policejní auto, foto PČR