Kam o víkendu? Na festival, veterány nebo neckyádu

Přemýšlíte, jak vyplnit volné dny tohoto víkendu? Nechce se vám sedět doma a rádi byste do společnosti? Máme pro vás pár tipů na akce v rámci Střední Moravy, kam můžete během víkendu zavítat:

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

 

MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL TVOROVICE

Malá obec na Prostějovsku = velké akce. V sobotu 17.7.2021 zde od 17.00 hodin probíhá festivalová show. Začíná se filmem pro děti Princezna zakletá v čase, v prime time na vás čeká válečné drama Králíček JOJO a doprovodný X-box dancing.

FESTIVAL VOJENSKÉ HISTORIE HRAD HELFŠTÝN

Na hradě Helfštýn se koná festival vojenské historie, která má bohatý dvoudenní program, zaměřený na ukázky dobový šermířů, válečníků a dobyvatelů. Program začíná v sobotu v 9.30 a končí v neděli v 17.30 hodin.

GULÁŠFEST V TOVAČOVĚ

Máte-li rádi gulášek, srdečně jste zváni na gulášfest do Tovačova. Akce se koná od 9.30 hodin v areálu myslivecké hájovny.

NECKYÁDA BRODEK U KONICE

Po domácku vyrobená plavidla, která se aspoň chvíli nepotopí. To je smysl akce, která se pod názvem Brodecká neckyáda koná už poosmé. Přijďte se pobavit do Brodku u Konice, začíná se ve 14.00 hodin na rybníčku u kulturního domu.

OVČÁCKÝ DEN LEVANDULOVÝ STATEK BEZDĚKOV

Vše o ovečkách, soutěží o šampiona výstavy počínaje, módní přehlídkou konče. Ovčácký den na levandulovém statku určitě nezklame. Nejen pro děti je připraven bohatý doprovodný program.

BURÁCENÍ V ÚDOLÍ HLUBOČKY

Máte rádi staré vozy a jejich spanilé jízdy? Pak určitě zamiřte do Hluboček u Olomouce, kde se koná druhý ročník setkání veteránů pod názvem Burácení v údolí. Start jízdy pravidelnosti do vrchu je v 10,00 hodin, v 15.00 hodin pak motoroví krasavci vyjedou na Hrubou vodu.

AUTO-MOTO-VETERAN BURZA HRANICE

Vše, co k auto patří, co k vozu potřebujete, nebo co vám překáží v garáži. Na letišti v Drahotuších se koná moto burza, a to v čase od 6,00 do 13,00 hodin.