Noční vážná nehoda na Litovelsku. Auto s pěti lidmi narazilo do stromu

LITOVELSKO – Dnes v noci došlo na Litovelsku k vážné nehodě osobního auta. Podle policie řidička nepřizpůsobila rychlost stavu silnice a svým schopnostem, dostala smyk, auto se přetočilo přes střechu a narazilo do stromu. Všichni cestující zůstali ve voze zaklíněni.

„Dnes krátce před tři čtvrtě na tři v noci jsme společně s hasiči a záchranáři zasahovali u havárie osobního vozidla, ke které došlo na silnici III/3732 v katastru obce Cholina,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.Podle prvotního šetření tam mladá řidička Renaultu při jízdě ve směru k Odrlicí na Litovelsku nepřizpůsobila rychlost stavu silnice a svým schopnostem. V levotočivé zatáčce v klesání dostala s vozem smyk, vůz se přetočil přes střechu a narazil do vzrostlého stromu. Podle policie řidička nebyla pod vlivem alkoholu. Po havárii zůstala řidička a další čtyři cestující v autě zaklíněni. O jejich vyproštění se postarali hasiči.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Nad ránem jsme zasahovali u velmi vážné dopravní nehody osobního vozu u Odrlic (OL). Po nárazu do stromu zůstal na střeše a v něm zaklíněných 5 zraněných osob. Všechny jsme museli postupně vyprostit za pomocí hydraulických nástrojů ze dvou zásahových vozů, informovala na Twitteru krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Podle mluvčí záchranné služby Lucie Mikiskové byli všichni cestující zranění lehce, utrpěli zejména pohmoždění zad, krční páteře a ruky. „Řidička vozidla ovšem utrpěla středně težké zranění, a to zlomeninu stehenní kosti. Ve stabilizovaném stavu však byla převezena lékařskou posádkou do Fakultní nemocnice Olomouc na traumacentrum v rámci oddělení urgentního příjmu,“ doplnila Mikisková. Ostatní cestující byli převezeni do téže nemocnice k dalšímu dovyšetření a pozorování.