AUDIO: Poctivý řidič nahlásil strážníkům sám sebe

Ilustrační foto

BRNO – Na linku 156 zatelefonoval muž a nahlásil svůj vlastní přestupek. Brněnští strážníci jsou na různé kuriozity zvyklí, tato je ale překvapila.

Krátce po jedné hodině ranní se ve sluchátku linky městské policie ozval zdvořilý hlas, který přiznal, že spáchal dopravní přestupek a chce se sám nahlásit. Na severu Brna odstavil řidič auto a do města se chtěl vydat autobusem. Z fotografie, kterou pořídil, později zjistil, že neparkuje správně. Z toho důvodu zavolal, aby se přiznal. Na otázku, proč nahlašuje své vlastní pochybení, odvětil, že je to potřeba. „Jelikož si muž nepamatoval registrační značku půjčeného vozidla, přislíbil, že veškeré informace pošle později emailem,“ dodává tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V minulosti se na tísňovou linku obrátila žena, která stála uprostřed léta na zastávce v Žabovřeskách, když spatřila havrana. Udivená se zeptala strážníka, jestli by nemohl někoho poslat prověřit, zda ptáka koncem zimy nezapomněli jeho kamarádi.