Čtyři marocké migranty zadrželi policisté na D1. Riskovali pod návěsem kamionu

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Skupinu migrantů zadržela v pátek odpoledne hlídka cizinecké policie. Na naše území se dostali riskantní jízdou na podvozku kamionu. Čtyři mladí muži, kteří k nám vstoupili neoprávněně, skončili v uprchlickém zařízení.

Neuvěřitelný hazard se svými životy předvedli cizinci, které v pátek 16. července odpoledne zadrželi policisté na odpočívadle u dálnice D1 ve směru na Prahu. „Policisté si deset minut po půl čtvrté odpoledne povšimli podezřelého muže, který se umýval v nádrži v blízkosti lesa a poté z místa odešel do přilehlého lesního porostu. Hlídka chtěla muže zkontrolovat a zjistila, že se v lese schovávají další tři osoby, které se nebyly schopny prokázat žádnými osobními doklady,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté zjistili, že jde o cizince, kteří na parkoviště přijeli kolem druhé hodiny odpoledne. „Muži uvedli, že přicestovali ukryti pod návěsem kamionu. Když kamion zastavil, cizinci vystoupili a odešli do lesa. Nikdo z okolí si jich údajně nevšiml,“ doplnila Dana Čírtková.

Zadržené cizince převezli policisté na odbor cizinecké policie, kde je vyslechli. Policisté zjistili, že jde o občany Maroka ve věku 25–28 let. V jihlavské nemocnici podstoupili muži test na covid s negativním výsledkem.

Muži uvedli, že je k opuštění jejich země dohnaly ekonomické důvody. Policisté s nimi zahájili správní řízení a poté byli cizinci umístěni do Zařízení pro zajištění cizinců Balková, kde si počkají na vyhoštění.