Jaká je kvalita koupacích vod v regionu? Téměř na jedničku!

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Léto je v plném proudu a počasí příštích dní bude opět vybízet ke koupání. Upřednostňujete-li přírodní koupání před placenými koupališti, nezapomínejte si ohlídat kvalitu vody. Nevyhovující parametry, zejména z hlediska sinic, by vám mohly přivést zdravotní problémy. To ale zatím v regionu naštěstí nehrozí.

I přes vysoké denní teploty jsou přírodní vody v celém Olomouckém kraji ke koupání vhodné. Na Plumlovské přehradě byla kvalita zkontrolována minulý týden a voda je vhodná ke koupání jen s mírně zhoršenými vlastnostmi. Obdobné vlastnosti má rybník Suchý na Drahanské vrchovině, který je velmi oblíbeným cílem vodních radovánek pro oblast Protivanovska a Drahanska.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jedná se o nezávadnou vodu s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, především se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi. V případě možnosti je vhodné se osprchovat,“ vysvětluje tisková mluvčí Markéta Koutná

Naprosto bez poskvrny je pak koupání na Poděbradech u Přístaviště, na biotopu v Litovli, na biotopu v Pasece a na rybníce Tvrdkov. Bez kontroly zatím zůstává kemp Baldovec.