Maloval, kde se dalo. Nyní olomoucký sprejer dosprejoval

OLOMOUC – Olomouckým policistům se podařilo dopadnout mladíka, který během několika měsíců pomaloval téměř čtyři desítky objektů v Olomouci. Prý ho malování baví a neuvědomil si, jak velkou škodu způsobuje.

„Policistům obvodního oddělení Olomouc 4 se podařilo dopadnout „fantoma“, který od poloviny dubna do 10. července 2021 posprejoval či pomaloval až čtyři desítky objektů v Olomouci,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté vytipovali pravděpodobného pachatele – 19letého mladíka z Olomouce. Když si pro něj v těchto dnech přišli, mladík se přiznal ke všem 37 pomalovaným objektům. Malby tvořil různými barvami všude, kde se mu zlíbilo. Nejen na soukromé objekty, ale i na budovy obchodních či sportovních center, knihoven, nebo na chodníky, odpadkové koše, elektrické rozvaděče a podobně. Celkem způsobil škodu přesahující 320 000 korun. Olomoučan uvedl, že maloval, neboť je tvořivý člověk a malování ho baví, neuvědomil si při tom, jak velkou škodu svým počínáním způsobil a svého jednání litoval. Mladíkovi hrozí za poškození cizí věci až jeden rok za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .