Máte své oblíbené turistické místo? Hlasujte pro něj v Cenách kraje!

Už jste někdy zavítali na Špacírštejn?

OLOMOUCKÝ KRAJ –  Cestovní ruch sice s pandemií koronaviru prošel těžkou zkouškou, zároveň ale ukázal i svou novou tvář. Oprášil opomíjené způsoby osobní turistiky a objevil neokoukaná místa v regionu, která zaslouží pozornost.

Nyní je ocení i olomoucké hejtmanství. Soutěž „CENY KRAJE“ si klade za cíl představit, zviditelnit a ocenit to nejzajímavější, co může region turistům nabídnout.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O ocenění se uchází pětadvacítka nominovaných turistických cílů z celého regionu v pěti kategoriích: novinka v cestovním ruchu, bike park, kemp, neobjevený skvost a naučná stezka. Hlasovat můžete na webu www.cenykraje.cz, a to až do 15. srpna.

„Poprvé v historii oceníme subjekty z oblasti cestovního ruchu za dva roky. Vloni jsme jim kvůli epidemii koronaviru poděkovat nemohli, uděláme to tedy letos. Stejně tak rozdáme ceny za rok 2021. Sami uvidíte, že covid-19 cestovní ruch sice omezil, nezničil ale pracovitost a vynalézavost lidí, kteří se v něm pohybují. Tím nejlepším, co pro cestovní ruch můžeme udělat, je vyrazit na výlet a prozkoumat všechna zajímavá místa. Na vlastní oči se tak můžete přesvědčit, proč právě náš region patří mezi turistické perly Moravy,“ říká náměstkyně primátora Prostějova a uvolněná členka zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu. Milada Sokolová.