Mladistvý napadl v Šumperku dva bezdomovce. Jeden z nich zemřel

ŠUMPERK – V pátek 9. července přijali policisté oznámení o nalezení muže bez známek života v blízkosti autobusového nádraží v Šumperku. Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání po útočníkovi, které bylo úspěšné. Ve čtvrtek 15. července zadrželi mladistvého, který je podezřelý z napadení dvou bezdomovců, jeden z nich to bohužel nepřežil.

V pátek 9. července přijali policisté oznámení o nalezení muže bez známek života v blízkosti autobusového nádraží v Šumperku. Šumperští kriminalisté ohledali místo, zajistili stopy a tělo pětapadesátiletého muže poslali na soudní pitvu. „Ta prokázala, že muž zemřel na následky zranění způsobené cizí osobou,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání po útočníkovi a případ předali krajským kriminalistům. Na základě zjištěných skutečností a podrobného šetření se kriminalistům podařilo vypátrat podezřelého pachatele. Ve čtvrtek 15. července zadrželi mladistvého muže a obvinili ho z těžkého ublížení na zdraví a krádeže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Mladistvý je obviněný, že ve čtvrtek 8. července v nočních hodinách v Šumperku fyzicky napadl dva bezdomovce a jednoho z nich navíc okradl o mobil, cigarety a menší hotovost. Jeden z poškozených, pětapadesátiletý muž na následky zranění zemřel. Mladík je vyšetřován ve vazbě. Vzhledem k jeho věku mu hrozí poloviční trestní sazba, tedy 4 až 8 let za mřížemi. „Z důvodu, že se jedná o mladistvou osobu, nebudeme k případu poskytovat podrobnější informace,“ uzavřel Hejtman.