Na pomoc oblastem zasaženým tornádem vyrazila více než stovka studentů zlínské univerzity

Foto: archiv UTB

ZLÍN – Osud lidí v obcích zničených řáděním tornáda nenechal chladnými studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Více než sto jich odpovědělo na výzvu rektora a rozšířilo řady dobrovolníků pomáhajících na jihu Moravy. Další se stále hlásí.

Vyrazit neváhala ani studentka Fakulty logistiky a krizového řízení Natálie Němcová, která odjela pracovat do Moravské Nové Vsi. „Mám pocit, že práce je tady stále víc a víc. Teď pomáháme jedné starší paní. Ta celý den jen pláče, je nám moc vděčná za pomoc. Je to tady hodně náročné, když je člověk přímo na místě, uvědomí si, jakou neskutečnou sílu tornádo mělo,“ popisuje Natálie.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Studenti fakulty, která celou pomoc organizuje, zkušenosti berou rovněž jako výjimečnou praxi. Kromě úklidu pracují třeba ve skladech humanitního materiálu, střídají přetížené pracovníky obcí a pomáhají v krizových štábech. „Jsme neustále ve spojení se starosty postižených obcí, pokud potřebují pomoc, reagujeme okamžitě a hned tam posíláme naše studenty. Budeme pomáhat tak dlouho, dokud to bude nutné,“ říká děkanka Fakulty logistiky a krizového řízení Zuzana Tučková.

Tornádo se přehnalo přes obce, ve kterých žijí někteří studenti a zaměstnanci zlínské univerzity. Studenti, do jejichž života katastrofa zasáhla, si proto mohou zažádat o mimořádné stipendium.

Foto: archiv UTB
Foto: archiv UTB