Navštivte jarmark na Cornštejně

Zřícenina hradu Cornštejn. Autor fotografie: Štěpán Dvořák.

Přijeďte na zříceninu hradu Cornštejn, nedaleko Bítova, bude pro vás nachystán jarmark s bohatým doprovodným programem! Na své si přijde určitě každý.

Těšte se především na bohaté trhy, ochutnáte třeba středověké placky a kaše, domácí zavařeniny, hořčice a omáčky, přírodní sirupy, nebo voňavé perníčky a medové výrobky. Zakoupit si budete moci i květiny, klobouky, zástěry, polštářky, korálkové i pryskyřicové šperky a mnoho dalšího.

Kromě jarmarku uvidíte jak zajímavé vystoupení skupin historického šermu Albion a Lucemburk, tak různé ukázky řemesel, mimo jiné výrobu nožů z damascénské oceli, dřevěných hraček, mýdla, keramických kachlí, předvádění kamenického řemesla, šití obuvi a brašnářství i uměleckého kováře.

Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci. Pro děti jsou nachystány prohlídky hradu s Bílou paní, hravý fotokoutek, dílničky a další aktivity.

Na Jarmark na Cornštejně vás zve Jihomoravské muzeum ve Znojmě a to v sobotu 24. července 2021 od 10 do 16 hodin. Zřícenina hradu Cornštejn bude otevřena od 9 do 17 hodin. Chcete-li zažít neopakovatelnou atmosféru, zastavte se, jste srdečně zváni!