Petr Bezruč by měl radost, u jeho domu vznikla knihobudka

PROSTĚJOVSKO –  Veřejná knihovnička u Petra Bezruče? Proč by ne, řekli si pracovníci Muzea a galerie v Prostějově a přichystali návštěvníkům milou novinku. Červený domek Petra Bezruče v Kostelci na Hané na Prostějovsku se rozšířil o funkční knihobudku.

„Po rozsáhlé rekonstrukci je památník druhou sezonu otevřený a my jsme přemýšleli, co nového návštěvníkům letos nabídneme. Petr Bezruč byl básník, knihy a literatura se k jeho osobnosti přirozeně hodí, a proto jsme se rozhodli instalovat veřejnou knihovničku, která lidem může zpříjemnit návštěvu památníku,“ vysvětlil Filip Gregor, historik Muzea a galerie v Prostějově, které domek spravuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Muzeum navázalo spolupráci s Městskou knihovnou v Kostelci na Hané. Ta by se také měla starat o zásobování novými knižními tituly. „Myšlenku na knihobudku jsem nosila v hlavě již delší dobu. Vím, že v okolí úspěšně fungují a byla by škoda nemít alespoň jednu i u nás v Kostelci. Když mě před nedávnem oslovilo prostějovské muzeum, moc se mi ten nápad umístit k Červenému domku veřejnou knihovničku líbil. Je to skvělá příležitost jak dát knihám, které by třeba v nejhorším případě skončily i ve sběru, další šanci,“ doplnila vedoucí kostelecké knihovny Zuzana Valášková.

Knihovnu návštěvníci najdou hned vedle vchodu do domku, pod stříškou s posezením. Lidé si mohou knihy vzít, prolistovat, odnést nebo přinést ty, které již mají přečtené a chtěli by, aby ještě jiným čtenářům udělaly radost.

O prázdninách bude pamětní síň Petra Bezruče přístupná v rozšířeném otevíracím čase. V červenci a srpnu bude mít otevřeno od úterý do neděle a to od 10 do 13 a od 14 do 18 hodin. Plné vstupné přijde na 20 korun, snížené na 10 korun.