Po Pelhřimově jezdil v sobotu totálně opilý řidič. Policistům nadýchal přes 4 promile

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – S neuvěřitelnými čtyřmi promile alkoholu ohrožoval v sobotu dopoledne obyvatele Pelhřimova dvaapadesátiletý řidič. Policisté jej naštěstí zastavili dřív, než mohlo dojít k nehodě. Muž přišel o řidičák a teď čelí podezření z trestného činu.

Pelhřimovští policisté zastavili v sobotu 17. července krátce před jedenáctou hodinou dopoledne na Nádražní ulici osobní vůz Ford. Při pohledu na jeho řidiče, který jen tak tak držel volant, bylo policistům hned jasné, že něco není v pořádku. Na výzvu policistů se muž na místě podrobil dechové zkoušce.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Výsledek vykázal naměřenou hodnotu 4,28 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 3,44 a 3,52 promile,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté řidiči další jízdu zakázali a zároveň mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě obvinění může hrozit peněžitý trest, ztráta řidičáku až na deset let, ale i roční pobyt za mřížemi.