V prvním půlroce se s miminky v uherskohradišťské porodnici roztrhl pytel, narodilo se jich přes 800

V uherskohradišťské porodnici letos přišel na svět i František Tomala. Foto: UHN

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Při ohlédnutí za uplynulým půlrokem se uherskohradišťská porodnice může pyšnit radostnými čísly. Narodilo se tu totiž o 10 procent miminek více než ve stejné době v uplynulém roce. S lehkým náskokem přitom vedou chlapečci.

Celkem od ledna do června přišlo v Uherskohradišťské nemocnici na svět 808 novorozenců, z toho 418 kluků a 390 holek. „Nejsilnějším měsícem nejen prvního půlroku, ale vůbec za celou dobu dvanáctileté existence porodnice v nových prostorách, se stal měsíc květen. V měsíci lásky spatřilo světlo světa rekordních 171 dětí, v poměru 70 holčiček a 101 chlapečků, z toho jedna dvojčata chlapečci,“ shrnula mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Rodiče si nejčastěji odnášeli domů Jakuba, Dominika a Matyáše. U holčiček byla nejoblíbenější Natálie, Ema či Emma a Nela. Mezi dětmi se našla i méně obvyklá jména, například Jasmína, Theodora, Joakim i Tristan. „U chlapečků jsme na oddělení zpozorovali návrat k tradičním jménům jako je Antonín, František nebo Josef, jména rodiče často dávají po tatínkovi nebo dědečkovi. U holčiček je naopak trend pojmenování po mamince či babičce ojedinělý,“ uvedla Šárka Došková, staniční sestra šestinedělí.

Počet narozených dětí v Uherskohradišťské nemocnici v posledních šesti letech neustále roste. Tento trend potvrzuje i primářka porodnicko-gynekologického oddělení Soňa Pánková. „Počet maminek, které se rozhodnou rodit u nás v porodnici je rok od roku vyšší, jsme za to moc rádi, velmi si vážíme přízně a důvěry všech nastávajících rodičů. I přes vysoké počty porodů se nadále snažíme zachovat vysoký standart našich služeb a zajistit komfort pro všechny maminky a miminka,“ ujišťuje primářka.