Zemřel písničkář František Nedvěd. Ještě před pár dny hrál v Olomouci

foto Daniel Schulz, letni.olomouc.eu

OLOMOUC – Svůj poslední koncert odehrál František Nedvěd před pár dny na olomouckém Horním náměstí. Legenda českého folku tam vystoupila na úvod hudebního festivalu Večerní pohoda u Trojice. František Nedvěd zemřel včera ve věku 73 let.

Svůj poslední koncert odehrál folkový písničkář František Nedvěd v pátek 9. července na olomouckém Horním náměstí, legenda českého folku tam vystoupila na úvod prázdninového festivalu Večerní pohoda u Trojice. Divákům přiznal, že se necítí úplně dobře, přesto odvedl profesionální výkon a nevynechal hity jako Stánky, Frankie dlouhán nebo Kočovní herci. Po olomouckém koncertě se ale hudebníkovi přitížilo. “Minulý týden v neděli jsem ho odvážel. V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale k večeru začal být unavený a ospalý. Říkal jsem si, že je to následkem koncertu, ale v neděli začal spát už pořád, tak jsem ho odvezl do nemocnice. Byl celý dehydrovaný,” popsal pro ŽivotvČesku.cz Františkův syn Vojta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

František Nedvěd se už delší dobu potýkal s rakovinou plic. Prodělal chemoterapii a ozařování, po zlepšení se mu ale nemoc vrátila v plné síle. Zemřel v neděli 18. července večer v nemocnici. Bylo mu 73 let.