Dopravu na Vysočině komplikují opravy silnic a mostů. Řidiči musí počítat s omezeními

Již téměř měsíc probíhá oprava silnice mezi Ždírcem a hranicí s Pardubickým krajem. Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

KRAJ VYSOČINA – Na silnicích I. třídy na Vysočině je aktuálně realizováno pět velkých oprav, čtyři z nich začaly v posledních třech týdnech. Současně probíhají rekonstrukce čtyř mostů. Pro řidiče to znamená řadu dopravních omezení.

Začátkem června odstartovala rekonstrukce prvních úseků silnice I/37 mezi Křižanovem a Ostrovem nad Oslavou, kde zatím probíhá oprava za provozu. V současné době se tak pracuje přibližně na 25 kilometrech komunikací a řeší se nejen jejich povrch, ale rovněž odvodnění, čištění příkopů, oprava propustků a příslušenství.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Koncem června začala oprava povrchu a odvodnění na silnici I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a hranicí s Pardubickým krajem. Probíhá za úplné uzavírky, doprava je převedena na objízdné trasy.

Od pondělí 12. července probíhá oprava silnice I/37 na průtahu Žďárem nad Sázavou a dále oprava silnice I/19 mezí obcí Kámen a hranicí s Jihočeským krajem. Obě stavby se realizují za provozu s kyvadlově řízenou dopravou.

Před dokončením je rekonstrukce silnice mezi Pohledem a Keřkovem. Úsek mezi Stříbrnými Horami a Simtany je díky tomu nyní zcela uzavřen. Objízdná trasa z Havlíčkova Brodu směrem na Přibyslav vede jak na Českou Bělou a Žižkovo Pole, tak i na Hesov. Opětovné uvedení do provozu je plánováno na první polovinu srpna.

Ještě v červenci začne oprava silnice I/19 v obci Pohled a silnice I/37 na průtahu Křižanovem.

Opravy se týkají i mostů

Jedná se mosty na silnici I/23 v Předíně, I/38 v Rančířově, dále na silnici I/37 v Osové Bítýšce a nově také na silnici I/19 v Divišově na Žďársku. Doprava je v místech řízena kyvadlově. Pro úplnost je třeba ještě zmínit opravu dálničního mostu na D1 u Velké Bíteše, který by měl být uveden do provozu na konci července.

Přehled opravovaných úseků silnic na Vysočině