Hejtman poděkoval Kubovi, který rozváží pití v Hruškách

Foto: M. Chludilová

HODONÍN, BŘECLAV – Osmiletý Kuba z Ratíškovic hned po tornádu přišel za mamkou, že chce pomáhat. A od té doby každý den si vezme vozík a rozváží jídlo a pití po Hruškách zasažených tornádem. Všichni dobrovolníci i místní jsou z něho nadšení.

V tom horku by se takový kluk měl určitě mnohem lépe na koupališti. Ale od začátku svou práci bere hrozně vážně jako poslání. Maminka Miroslava Chludilová napsala: „ Děkuji hejtmanovi Jihomoravského kraje panu Janu Grolichovi za to, že dostal svému slibu a přijel se osobně za Kubikem podívat. Kubik se dočkal i poděkování a ocenění. Dostal i pár hezkých dárečků. Ještě jednou děkujeme.“ „Párkrát jsem se po něm ptal, když jsem tam byl, ale neměl jsem štěstí. Až dneska. Psala mi jeho mamka, která dobrovolně vaří v Hruškách U rybníčku, že  tam budou. Tak jsem přijel poděkovat a předat za kraj pár drobností. Maminka je na něj hrdá. A právem. Kubo, díky,“ napsal hejtman Jan Grolich.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.