Lidé z Valašských Klobouk podali pomocnou ruku jižní Moravě

Foto: SDH Mirošov

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Po řádění ničivého tornáda na jihu Moravy přispěchali na pomoc obyvatelé Valašských Klobouk, místní spolky, organizace, hasiči i radnice. Mimo to mezi sebou lidé během několika dní vybrali desítky tisíc korun, které zamířily přímo potřebným obcím.

Bezprostředně po tornádu zareagovali dobrovolní hasiči z Mirošova, kteří nejdřív odstraňovali následky škod v Luhačovicích a poté zamířili do Mikulčic. „Podle pokynů krizového štábu postavili a provozovali kontejner nouzového přežití, který sloužil jako zázemí pro zasahující hasiče. Podíleli se ale také na úklidu, podobně jako dobrovolní hasiči z Lipiny. Za jejich nasazení a obětavost jim patří velké poděkování,“ ocenila starostka Eliška Olšáková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sbory dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk, Mirošova, Lipiny, Smoliny, Tichova a Poteče společně s Klubem žen z Lipiny navíc darovaly do Mikulčic 6 metrů krychlových střešních latí a desek. Přepravu pak bezplatně zajistil Miloslav Vaculíček a firma KDL Transport.

Foto: SDH Mirošov

Během pár dní se sešlo přes 70 tisíc korun

S velkým ohlasem se setkala výzva valašskoklobucké radnice. Ta navrhla občanům, aby přinášeli finanční dary, které se prostřednictvím transparentních účtů zaslaly přímo konkrétním obcím. „Děkujeme všem dárcům, kteří do této chvíle věnovali více než 74 tisíc korun. Možnost přinášet příspěvky na podatelnu a pokladnu městského úřadu a také do turistického informačního centra potrvá nejméně do konce letních prázdnin,“ řekla starostka.

Samo město vyčlenilo na pomoc 70 tisíc korun ze svého rozpočtu. Na základě požadavků od konkrétní rodiny z Hrušek pomohlo zajistit dřevěný materiál na opravu střechy v hodnotě 65 tisíc korun. Do Hodonína a okolí také zamířil kontejnerový vůz z Valašskosklobouckých služeb. Řidič se zapojil do vyvážení sutin z domů, které byly určeny k demolici.

Foto: SDH Lipina
Foto: SDH Valašskoklobouckého okrsku
Foto: Valašskokloboucké služby