Muž nadýchal v pravé poledne téměř 5,5 promile alkoholu

Ilustrační foto

BRNO – V poledních hodinách na Dornychu našli strážníci městské policie sedět u obchodního domu silně opilého muže. Sotva se držel na nohou a na záchytné stanici nadýchal 5,22 promile.

Muž komplikoval práci úklidové službě, poté se pokusil vstát a odejít. To bylo ale nad jeho síly, proto ho hlídka usadila zpět, aby si ještě neublížil. Těžké také bylo se s ním domluvit, neustále muže zákona přesvědčoval, že jméno má stejné jako příjmení, což však nebyla pravda. Kromě toho nezvládl ani dechovou zkoušku, kterou se podařilo vykonat až na záchytné stanici. „Tam ho hlídka nechala převézt a přístroj ukázal hodnotu 5,22 promile alkoholu v krvi. Takové množství může být pro nenavyklého člověka smrtelné,“ dodává tiskový mluvčí Pavel Šoba. Po konzultaci se zdravotníky si však na záchytce opilce nechali a do péče si ho převzala lékařka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.