Očkování bez registrace ve středních Čechách? Žádné zásadní změny se nechystají!

Foto: Středočeský kraj

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Vzhledem k tomu, že střední Čechy nemají krajské město jako přirozené centrum, vytvoření samostatného očkovacího centra bez registrace by podle radního pro oblast zdravotnictví Pavla Pavlíka nemělo v rámci kraje úspěch.

V zásadě se tedy nic moc měnit nebude. Definitivní rozhodnutí, jak naložit s očkováním bez registrace, ještě nepadlo. Nejspíš by se pro zájemce vybralo několik ze současných očkovacích center a vyčlenily se jim konkrétní hodiny či dny. Prozatím musí Středočeši za očkováním bez registrace cestovat; většina to má nejblíž do Prahy, kde nyní fungují tři centra pro neregistrované.

Nejblíže do Prahy

V obchodním centru Westfield na Chodově se očkuje dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od Pfizer/BioNTech; od pondělí do pátku mezi 10. a 20. hodinou, o víkendech od 10 do 19 hodin. Hlavní nádraží nabízí očkování jednodávkovou látkou Janssen od společnosti Johnson & Johnson, a to denně od 7 do 19 hodin. Třetí očkovací místo se nachází v centru Nový Smíchov – tam se zájemci mohou nechat očkovat denně dvoudávkovou vakcínu Spikevax od společnosti Moderna od 9 do 20 hodin.

Očkování ve středních Čechách

Ve Středočeském kraji  zatím vzrostl počet očkovacích míst, kam už mohou rodiče přivést na očkování děti starší 12 let.

Očkování od 12 let: Benešov, Beroun, Hořovice, Jirny, Kladno, Kolín, Mladá Boleslav, Příbram, Sedlčany, Slaný

Očkování od 16 let: Čáslav, Dobřichovice, Kutná Hora, Mělník, Neratovice, Nymburk, Rakovník, Říčany

Očkování od 18 let: Brandýs nad Labem, Kralupy nad Vltavou, Městec Králové, Mnichovo Hradiště

Zdroj: Středočeský kraj