Očkování ve Zlínském kraji bude možné podstoupit i bez registrace

PSG aréna. Foto: Jiří Balát

ZLÍNSKÝ KRAJ – Tři očkovací centra ve Zlínském kraji umožní zájemcům od středy 21. července nechat se naočkovat bez předchozí registrace. Na zbylých místech bude nadále třeba přihlášení na webu ministerstva zdravotnictví.

Bez objednání se lidé mohou nechat naočkovat ve zlínské PSG aréně, v Luhačovicích ve Zdravotním středisku a v Uherském Hradišti v budově Residence Hradební naproti Bille. „Očkovat bez registrace se bude od 8 do 15 hodin. Prosím, aby lidé využívali tento čas. V případě pozdějšího příchodu budou zájemci naočkovaní, ale přednost budou mít ti zaregistrovaní. Chceme zabránit dlouhým frontám a zajistit pokud možno plynulé očkování pro všechny zájemce,“ vyzval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V centrech se budou využívat vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Johnson & Johnson. „Vakcína Johnson má tu výhodu, že stačí jen jedna dávka. Lidé tedy přijdou a během jednoho dne mohou mít ukončené očkování. U vakcíny od Pfizeru jsou nutné dvě dávky, které se podávají s 21denním odstupem, k očkování touto vakcínou budou zájemci zaregistrovaní na místě,“ přiblížil Radim Holiš.

Doposud se ve Zlínském kraji podalo přes půl milionu vakcín, přičemž téměř 223 tisíc lidí má už ukončené očkování. Proti covidu se nově mohou nechat naočkovat i děti od 12 let, přičemž osoby do 15 let musí přijít v doprovodu zákonného zástupce.