Pod Vyšehradem se převrhla plachetnice. Ve vodě skončily tři osoby, včetně čtyřletého dítěte

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V neděli odpoledne přijali policisté oznámení o převržené malé plachetnici pod Vyšehradskou skálou. Posádka druhé lodi přispěchala na pomoc. Ve vodě skončila žena, muž a čtyřleté dítě.

V neděli osmnáctého července, kolem patnácté hodiny, zasahovali policisté z poříčního oddělení na Vltavě pod Vyšehradskou skálou,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle oznamovatelky, která zavolala na tísňovou linku, se zde převrhla malá plachetnice a tříčlenná posádka, včetně čtyřletého chlapce, se ocitla ve vodách Vltavy.

Oznamovatelka spolu s dalším mužem byla na jiné lodi, která plula opodál a celou situaci viděli. Okamžitě připluli na pomoc lodi, která hrozila potopením. Vytáhli ženu a dítě na palubu. Muž ve vodě se stále pokoušel udržet loď nad hladinou. Nakonec se mu podařilo loď otočit a zabránit tak potopení. Policisté si převzali zachráněné osoby a plachetnici uvázali za svoji loď a dopravili bezpečně k molu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Za převržením lodi stál prudký náraz větru a jednostranně zatížená loď se naklonila, nabrala vodu a převrhla se,“ doplnil mluvčí. Na břehu již čekali záchranáři, kteří si převzali do péče prokřehlého chlapce i jeho maminku a odvezli je do nedaleké nemocnice. Naštěstí nedošlo k velké tragédii.

Zdroj: Policie ČR