Podezřelé úmrtí mladé ženy je objasněno. Byla zavražděna

Podezřelé úmrtí mladé ženy u Temelína je objasněno. Byla zavražděna (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – V případu podezřelého úmrtí mladé ženy v jedné z obcí u Temelína je jasno. Zadržený muž je obviněn z vraždy. Ve vězení by mohl strávit patnáct až dvacet let, nebo ho soud může potrestat výjimečným trestem.

Obviněný sedmatřicetiletý muž ženu v bytě opakovaně napadal, bil jí po celém těle a také jí bránil v odchodu z domu. „V osudný čtvrtek minulého týdne poškozené pravděpodobně opakovaným bitím způsobil smrt. Ženě nedokázala pomoci ani přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby,“ popsal situaci policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle informací policie na základě ohledání místa činu, zajištěných stop, provedených výslechů a výsledku nařízené soudní pitvy, obviněný muž ženu zavraždil zvlášť trýznivým způsobem. „Vyšetřovatelka podala podnět k návrhu na mužovo vzetí do vazby a soud návrhu vyhověl. Soudem může být pachatel potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečným trestem,“ dodal policejní mluvčí.