Pozor! Do konce týdne se měří na Benešovsku rychlost! Víte, kde?

Ilustrační fotografie

BENEŠOV– V rámci projektu Bezpečný Středočeský kraj přinášíme informace krajského ředitelství policie o místech, kde se v tomto týdnu až do neděle 25. července 2021 bude na Benešovsku zdržovat Policie ČR a měřit rychlost projíždějících vozidel.

Nejedná se o veškeré úseky, proto byste i tak měli dbát na dodržování pravidel silničního provozu. Zbytečně na silnicích neriskujte, ať dobře dojedete, neohrozíte sebe ani ostatní řidiče.

Úseky měření

Silnice II/150, Jankov

Silnice II/603, Městečko

Silnice II/105, Borovka

Zpomalte, dokud není pozdě

Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtějších příčiny dopravních nehod, může za 40 procent nehod, které končí smrtí. Rychlost přitom pravidelně překračuje 86 procent řidičů. Důvodem je spěch a to, že řidiči chtějí dojet do cíle co nejrychleji, k tomu se přiznává 43 procent z nich. Vyplývá to z dopravních statistik Policie ČR a výzkumu na nepřiměřenou rychlost společnosti Behavio.

A to znáte?

Dvě vozidla vyjíždí z Poděbrad do Prahy ve stejný čas. První vozidlo jede rychlostí 130 km/h, druhé vozidlo jede rychlostí 160 km/h. O kolik minut bude druhé vozidlo rychleji v Praze, když je vzdálenost 50 km?

Přijedou stejně, protože se setkají v zácpě na Jižní spojce!