V sobotu se koná u Ledče historická bitva. Program na celé odpoledne potěší rodiče i děti

Ilustrační foto

LEDEČ NAD SÁZAVOU – U Ledče nad Sázavou letos opět proběhne Bitva o Notorburg. Velkolepou bitvu spolu s bohatým programem pro malé i velké můžete zažít již tuto sobotu.

Na louce pod Sechovem u Ledče bude v sobotu 24. července k vidění nejen velká bitva pro dospěláky, ale i dětská bitva. Na místě najdete dobové tržiště s lidovými řemeslníky, proběhne zde rytířský turnaj i ukázka dravců ze Stanice Pavlov. K vidění budou bahenní zápasy, hadí muž Cave, ohnivá show Draco Ardens a mnoho dalšího. A těm nejmenším jistě udělá radost slámový hrad nebo historický kolotoč.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Program začíná ve 13,00 hodin, v 16,00 startuje velká bitva a v 18,00 začne k poslechu i tanci hrát skvělá muzika. A pro ty, kterým se nebude chtít večer domů, je tady možnost přespat na louce zdarma ve vlastním stanu, neboť program skončí až ve tři hodiny ráno.

Bitvu pořádá šermířská skupina Notorix Denatur z Ledče nad Sázavou. Vstupné pro dospělé je 200 korun, pro děti 100 korun a ti nejmenší do 111 cm mají vstup zdarma.