Valmezáci se dočkají nového bazénu

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V září začnou stavební práce na koupališti ve Valašském Meziříčí. Bazén bude připraven na příští letní sezonu a nabídne mimo jiné skluzavku nebo tobogán.

Každý rok navštíví městské koupaliště na 30 tisíc návštěvníků, kapacita bazénů však není dostačující. Nyní je v areálu oplocená díra, kde se dříve nacházel starší bazén. Prostor je nevyužívaný od roku 2006, uvažovalo se i o zavezení zeminou, nakonec se však radní rozhodli pro vybudování nového bazénu s atrakcemi. Předpokládané náklady na výstavbu byly vyčísleny na 61 milionů korun, cena se nakonec povedla snížit na 57,5 milionu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stavba bazénu začne hned po skončení letošní sezony v září. Díru po starém bazénu nově vyplní nerezová bazénová vana s hloubkou 1,2 metru a plochou 800 m2. „Bazén nabídne lidem také 16metrovou skluzavku, 75metrový tobogán, vodní atrakce a starší návštěvníci jistě ocení lehátka a sedátka s perličkou. Díky tepelné přípojce se nový bazén dočká také ohřevu vody, což přispěje k prodloužení letní koupací sezony,“ pokračoval starosta Stržínek. Hotovo bude příští rok tak, aby si návštěvníci vodní plochu užili o prázdninách.

Kromě toho dojde také k rekonstrukci hlavního vstupu na koupaliště. Projektové náklady jsou 3,4 milionu korun a město momentálně vybírá dodavatele. Práce začnou rovněž v září. Stávající plavecký bazén s šesti plaveckými drahami nabízí plochu 375 m2, ten rekreační 585 m2 a dětské brouzdaliště 100 m2. Jejich souhrnná kapacita je pak 320 osob. Díky novému bazénu s plochou 800 m2 se kapacita zvýší na 580 osob a denní kapacita celého areálu z původních 1 600 na 2 300 návštěvníků.