VIDEO: Proti nezodpovědným řidičům nasadili policisté autobus. Pokutu dostalo 300 řidičů

Zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ –  Během dopravně bezpečnostní akce jihomoravští policisté pokutovali  300 hříšníků. Odhaleno bylo téměř 60 řidičů, kteří se rozptylovali telefonováním. Během jízdy nebylo 30 řidičů připoutáno bezpečnostním pásem.

Jen jedna vteřina nepozornosti může mít na silnicích nedozírné následky. A právě na takto hazardující řidiče, kteří se plně nevěnují řízení vozidla, se minulý týden intenzivněji zaměřili jihomoravští policisté. V boji proti těmto hříšníkům policisté dokonce nasadili i služební autobus. Díky němu pak snáze dokážou odhalit prohřešky nejen řidičů osobních, ale i nákladních automobilů. „Ti se během jízdy například nejčastěji rozptylují telefonováním, manipulací s autorádiem či navigací, čtením novin či sledováním filmů. Nevěnování se řízení je přitom jednou z nejčastějších příčin nejtragičtějších nehod,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.