Žerotínově náměstí v Přerově bude mít komplet nový povrch

PŘEROV – Oprava asfaltové silnice na Žerotínově náměstí vstupuje do své druhé etapy. Na konci loňského roku byla opravena první část vozovky. Rekonstrukce za 1,2 milionu korun zahrnovala výměnu dvou tisíc metrů čtverečních komunikace, opravu dvouřádků, obnovu vodorovného dopravního značení a vyzvednutí poklopů inženýrských sítí. Minulý týden rada města začala s přípravou druhé, závěrečné etapy.

„Tentokrát projde opravou 2 825 metrů čtverečních silnice, která dostane nový asfaltový povrch. V nezbytně nutných případech budou upraveny již propadlé vodicí řádky z žulové dlažby. Součástí stavby je i obnova stávajícího vodorovného dopravního značení,“ uvedla náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Radní města schválili zadávací podmínky k veřejné zakázce. Podaří-li se najít zhotovitele, mohl by v ideálním případě převzít stavbu ještě na podzim, samotná rekonstrukce by měla trvat zhruba dva týdny a nepřinese řidičům větší komplikace.