Zloděj okradl řidiče autobusu o batoh s penězi a platebními kartami

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Jen několik málo hodin se z lupu těšil drzý zloděj ze Zlínska. Ten během jízdy autobusem okradl řidiče o batoh s penězi, doklady a platebními kartami. Ve vězení si může pobýt až na dva roky.

Šestatřicetiletý řidič linkového autobusu se obrátil na policisty z Vizovic s tím, že mu někdo ukradl batoh s peněženkou, doklady, platebními kartami a osobními věcmi, který měl položený na předním sedadle, na němž nesmí cestující sedět. „Podezření měl na muže a ženu, kteří do autobusu nastupovali ve Zlíně v podnapilém stavu a vystupovali ve Slušovicích. Obrátil se proto na policisty s žádostí o zjištění jejich totožnosti,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté během chvíle zjistili, o koho se jedná a kde manželský pár bydlí. Když je doma oslovili, oba krádež popřeli.

Záhy vyšlo najevo, že někdo ukradené platební karty použil k platbě ve dvou prodejnách. „Podle popisu zákazníka bylo jasné, že kartou platil skutečně muž, na něhož měl řidič původně podezření. Při druhém kontaktu s policisty se přiznal a svého jednání litoval. Vysvětlil, že kradl pouze z důvodu své podnapilosti,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Batoh i s obsahem se vrátil majiteli. Karty ovšem zloděj po použití zničil.