Zúčastněte se fotosoutěže se Zoo Olomouc a můžete poznat život zvířat v zoo opravdu zblízka

OLOMOUC – Navštivte zoologickou zahradu na Svatém Kopečku u Olomouce, mějte foťák v pohotovosti a až do konce prázdnin se můžete zúčastnit fotosoutěže. Nejhezčí snímky vybere veřejnost, výherci získají věcné ceny od Zoo Olomouc, hlavní cenou je pak zážitkový program „Zoo zadními vrátky“.

V Zoologické zahradě Olomouc se můžete až do konce prázdnin (to je 31. srpna) zúčastnit fotografické soutěže. Zachycené obrazy, okamžiky, příběhy poté zašlete do zoo a vyhrajte pěkné ceny. 6. září zveřejní odborná porota nejvydařenější snímky, z nichž bude široká veřejnost až do 26. září vybírat ty nejlepší. „Vybraný snímek je potřeba zaslat na adresu marketing@zoo-olomouc.cz společně s kopií vstupenky. Od 6. 9. se na facebookové stránce Zoo Olomouc (https://www.facebook.com/ZooOlomouc/) spustí hlasování ve prospěch pětice nejúspěšnějších fotografů,“ upřesňuje za marketingové oddělení Pavel Javůrek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Cílem soutěže je vybrat nejzdařilejší fotografii z olomoucké zoo, pořízenou v Zoo Olomouc od 1. července do 31. srpna 2021. Jeden soutěžící může zaregistrovat maximálně 1 fotografii. Fotografie musí být autorským dílem. Podmínkou zařazení do soutěže je zakoupení vstupenky v tomto období a zaslání fotokopie či scanu její rubové strany s vytištěným datem společně se soutěžní fotografií na uvedený email.

Soutěžící zasílají fotografie pouze v elektronické podobě ve formátu JPG (jpeg). Ořez a poměr stran fotografie není omezen, ale je nutné dodržet rozměr nejdelší strany fotografie, která musí být minimálně 1500 pixelů. Každá fotografie musí obsahovat i její název. Fotografie nesmí být dodatečně obsahově upravovány (především vkopírováním jiných obrazů, vkládanými texty, různými rámečky) či jinak počítačově pozměněny. Povoleny jsou jen základní úpravy (úprava histogramu, kontrastu, jasu, doostření, drobné retuše a podobně.). Fotografie musí také obsahovat originální tabulku exif (informace o fotografii automaticky ukládané digitálním fotoaparátem).

Vítěz

Pět fotografů, jejichž snímky obdrží nejvíce hlasů, získají od Zoo Olomouc věcné ceny. Výsledky zveřejní následující týden Facebook, webové stránky Zoo Olomouc a rovněž internetový časopis ORYX. Hlavní cenou je poukaz na zážitkový program „Zoo zadními vrátky“ pro jednu osobu a doprovod, více o programu si můžete přečíst ZDE.