Hygiena testovala zmrzliny, třetina vzorků nevyhověla!

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Máte rádi zmrzlinu? Pak vás jistě nepotěší zjištění hygieniků. Třetina z testovaných vzorků této prodávané pochoutky, nebyla v souladu s limity pro její výrobu a konzumaci.

Jednou z priorit Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje je v letních měsících kontrola kvality zmrzlin. Zaměstnanci hygieny se zaměřují na kontrolu zmrzlin vyráběných takzvaně studenou cestou, což je smícháním zmrzlinového prášku s vodou. Odebrané vzorky jsou testovány na přítomnost Salmonelly, Listerie monocytogenes a bakterií čeledi Enterobacteriaceae.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Kontroloři z Krajské hygienické stanice odebrali a vyhodnotili k dnešnímu dni 25 vzorků točených zmrzlin, z nichž 9 nesplňovalo hygienické limity. Ve vzorcích zmrzlin potvrdily laboratorní rozbory nadlimitní počty kolonií bakterií čeledi Enterobacteriaceae, které ukazují na nedostatečnou sanitaci zařízení na výrobu zmrzliny,“ sdělila tisková mluvčí Markéta Koutná.

Tyto bakterie by u zdravých jedinců neměly mít zdravotně výrazný dopad, avšak reakce by se mohla objevit u osob se sníženou imunitou nebo u dětí. Mohou způsobit výrazní trávicí obtíže.