Když sedal opilý na kolo, s policisty nepočítal. Nyní mu hrozí vysoká pokuta

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Nejen řidiči mají problémy s alkoholem. Havlíčkobrodští policisté nachytali o uplynulém víkendu cyklistu ve značně podroušeném stavu. Opakované dechové zkoušky ukázaly téměř dvě promile. Mladý muž se dopustil přestupku, za který může dostat pokutu až padesát tisíc korun.

Hlavně během léta řeší policisté opilé cyklisty na silnicích a cyklostezkách často. Poslední případ se stal v neděli 18. července krátce po půl jedenácté večer na Havlíčkobrodsku. „Třicetiletý muž jel na jízdním kole po silnici druhé třídy mezi obcemi Závidkovice a Světlá nad Sázavou. Dechová zkouška, které se na výzvu policistů podrobil, vykázala naměřenou hodnotu 1,81 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Také opakované měření vykázalo podobnou hodnotu, takže cyklista již dále v jízdě pokračovat nesměl. Případ zadokumentovali policisté jako přestupek na úseku dopravy, který bude řešen v rámci správního řízení. Mladému muži tak hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun.