Město shání vybavení interiéru do domu sociálních služeb

Ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Stavební práce probíhají dle harmonogramu, vše by mělo být v provozu začátkem roku 2022. Proto se již začalo shánět vnitřní vybavení budovy za stovky tisíc korun. Ještě bude ale třeba zaměřit se na IT technologie.

Stavební práce na budově odlehčovací služby v Honkově ulici pokračují dle plánu. U střechy byly dokončeny klempířské prvky, nyní se kompletují rozvody, následující dny se řemeslníci pustí do keramických obkladů v sociálních zařízeních. Radní v tomto týdnu schválili nabídku dodavatele za 2, 8 milionu korun bez DPH na vnitřní vybavení budovy. Konkrétně se jedná o speciální lůžka s nočními stolky, matrace nebo transportní vozík. Provoz by měl být v budově zahájen začátkem příštího roku. „Počet pečovatelských lůžek odpovídá předpokládané kapacitě budovy, bude jich tedy pětatřicet. Dodavatelská firma zajistí také záruční servis a pravidelné bezpečnostně technické kontroly zařízení,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.