Na letišti u Břeclavi se syslové mají dobře

zdroj: Město Břeclav

BŘECLAV – Před rokem vypustili pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK) ve spolupráci s brněnskou zoo na letišti v Břeclavi 20 syslů v rámci návratu tohoto kriticky ohroženého druhu do volné přírody.

Kolonie syslů v Břeclavi totiž byla před rokem téměř na vyhynutí. Po roce se zdá, že syslí kolonie přečkala dlouhý studený nástup jara bez větší úhony a že se jí daří dobře. Pracovníci letiště při kontrolách a přikrmování napočítali mezi deseti a patnácti kousky tohoto ohroženého hlodavce, což je velmi dobrá zpráva. Ve středu dopoledne pracovníci AOPK a Zoo Brno do kolonie přidali dalších 20 syslů. Během roku stav kolonie zkontrolují, a pokud se syslům u Břeclavi bude nadále dařit, nebude nutné ji příští rok doplňovat. Na letišti u Břeclavi mají sysli ideální podmínky. Nory mají mimo vzletovou a přistávací dráhu a případná kolize s letadly je tak vyloučena. Na letišti mají díky pravidelně udržovanému povrchu výborný rozhled a jsou včas schopní schovat se před dravci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.