Na Olomoucku včera hořel štěpkovač. Hustý dým byl vidět z velké dálky

OLOMOUCKO – Požár drtiče na dřevo, takzvaného štěpkovače, v Suchonicích na Olomoucku včera hasilo pět jednotek hasičů. Hustý černý kouř byl pozorovatelný z velké dálky. Při požáru naštěstí nedošlo k žádnému zranění, způsobená škoda jde však do milionů.

Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru drtiče na dřevo, takzvaného štěpkovače, v Suchonicích na Olomoucku. Hustý černý kouř byl pozorovatelný z velké dálky. „Oznamovatelé v tísňovém hovoru dokonce hovořili o “explozích”,“ uvedli hasiči na Facebooku. V době příjezdu prvních jednotek byl stroj prakticky bez šance na uchránění. Navíc došlo k rozšíření na 30 tun štěpky. Velitel si k původně vyslaným jednotkám dožádal další velkokapacitní cisterny. Požár se podařilo zlikvidovat po dvou hodinách. Stroj po uhašení bylo nutné ochlazovat. Intenzitu hoření zvyšovalo větší množství hydraulického oleje, hasiči také museli zamezit jeho úniku do půdy. Ohlášené exploze způsobily praskající pneumatiky na stroji. Při požáru nedošlo k žádnému zranění. Majitelé vyčíslili škodu v částce 4 milionů korun na stroji, na štěpce jde o škody minimální. A hasiči dále vyšetřují příčinu vzniku požáru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .