Neznámý pachatel znásilnil nedaleko Hluboké ženu. Policie žádá o pomoc

Identikit pachatele (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Českobudějovičtí kriminalisté žádají v souvislosti s vyšetřováním zločinu znásilnění širokou veřejnost o spolupráci. Neznámý pachatel se pohyboval v sobotu 17. července v době od jedenácti hodin do čtvrt na jednu na cyklostezce vedoucí z obce Bavorovice k obci Hluboká nad Vltavou.

Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, poblíž turistického rozcestníku Podskalská louka na levém břehu řeky nejprve muž oslovil mladou ženu, která zde byla na procházce. „Pachatel pod záminkou, že ženě ukáže lepší trasu (směřovala na Kralův Hrádek), ji odvedl na louku, která se nachází mezi cyklostezkou vedoucí na Hlubokou a levým břehem řeky, kde ji přibližně dvě stě metrů od sportovně-relaxačního centra znásilnil,“ popsala Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Místo, kde ke znásilnění došlo (zdroj Policie ČR)

Kriminalisté v rámci šetření tohoto násilného trestného činu sestavili identikit pachatele. Jedná se o muže ve věku 20 až 30 let, je 175 až 180 centimetrů vysoký. Má tmavě-hnědé, krátké vlasy. Muž hovořil plynně česky. Na sobě měl v době spáchání skutku oblečené zelené triko s krátkým rukávem s motivem palmy, sportovní kraťasy modré barvy bez kapes s hnědým páskem a kovovou přezkou. Na nohou měl obuty sportovní zavazovací hnědé boty.

„Pokud muže na identikitu poznáváte, nebo jste si v inkriminovanou dobu mohli všimnout pohybu tohoto muže v blízkosti místa činu nebo vás přímo oslovil a můžete tak kriminalistům podat důležité informace, volejte, prosím, na tísňovou linku sto padesát osm,“ žádá policejní mluvčí. Podle policistů není vyloučeno, že se bude muž snažit znovu oslovit i jiné ženy. Kriminalisté proto nabádají k opatrnosti.