OBRAZEM: Ranní nehoda na D1 na několik hodin zcela zablokovala směr na Prahu

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Nehoda, při níž se na zúženém úseku dálnice D1 srazily dvě nákladní soupravy a dodávka, dnes brzy ráno kompletně přerušila provoz ve směru na Prahu. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Obnovit provoz na dálnici se podařilo až za několik hodin.

Nehoda se stala dnes krátce po čtvrté hodině ráno na 134. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. „Jedná se o úsek, kde v současné době probíhá modernizace dálnice a provoz je proto veden jedním jízdním pásem v režimu 2 + 2 jízdní pruhy a rychlost je omezena na 80 km/h,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle policejní mluvčí stál za nehodou řidič kamionu (cizinec), který jel v rekonstruovaném úseku dálnice příliš rychle. „V důsledku toho nestihl dobrzdit za nákladní soupravou, která jela před ním. Došlo ke střetu vozidel, kdy vlivem nárazu byla nákladní souprava odmrštěna vlevo, kde narazila do středových ocelobetonových svodidel, které poškodila,“ doplnila Dana Čírtková. Následně pak jeden z kamionů narazil do dodávky jedoucí před ním.

Jedna nákladní souprava zůstala po nehodě zcela nepojízdná, na místo proto musela přijet specializovaná odtahová služba, která zajistila vyproštění a odtah. „Při nehodě se navíc poškodila svodidla – byla vybočena do jízdného směru na Brno, proto musela být opravena. Následky nehody se podařilo odstranit v 7:15 minut a teprve poté se kolona začala rozjíždět,“ dodala Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR