Ostravští policisté vám opatří kolo i koloběžku DNA znakem proti krádeži

Foto: MěPO

OSTRAVA – Dnes, a pak ještě v dalších třech červencových termínech, si můžete nechat označit Městskou policií Ostrava svoje jízdní kolo, koloběžku, nebo třeba invalidní vozík proti krádeži. To vše zdarma metodou syntetické DNA. Dnes máte možnost tak učinit například od 14.00 do 17.00 hodin na cyklostezce Hrabůvka poblíž restaurace Dakota. Předem se ale objednejte. Číslo najdete níže na letáku.

Označení syntetickou DNA je neviditelným identifikačním označením kola. Tato moderní metoda spočívá v nanesení netoxické látky obsahující mikrotečky se specifickým kódem, což v případě krádeže kola či osobní, například zdravotní, pomůcky usnadňuje identifikaci a vrácení majiteli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Metoda je výjimečná také tím, že na označeném předmětu není nátěr pouhým okem viditelný a odhalit jej lze až pod ultrafialovým světlem,“ popisuje technologickou záležitost policejní mluvčí Jindřich Machů.

Značení jízdních kol syntetickou DNA letos policisté provádí v několika červencových termínech na ostravských cyklostezkách. Vyberete si vhodný den a místo na plakátku níže.

Čtěte dál:

Je jí jednadvacet let, právě jde sama pěšky z Havířova do Istanbulu a spí ve stanu