Přístav Bohumín bude za nedlouho místem pro aktivní trávení času i relaxaci

Foto: Pavel Čempěl - Práce na vzniku přístavu v Bohumíně - Vrbici jsou v plném proudu

BOHUMÍN / OSTRAVSKO / KARVINSKO – V Bohumíně se v dohledné době otevře další půjčovna lodí. Ta bude u Vrbického jezera. Místo je navíc zatraktivněno výstavbou nového přístaviště a plovoucích mol.

„K půjčovně lodí ve Starém Bohumíně přibude zanedlouho také vodní atrakce na Vrbickém jezeře. Výletních projížděk na lodičkách a šlapadlech by si lidé měli užít ještě letos,“ řekla mluvčí bohumínské radnice Jana Končítková s tím, že přístaviště buduje město díky evropské dotaci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zatímco sjezd Odry na kánoích a raftech ve Starém Bohumíně je určený zkušenějším vodákům, u Vrbického jezera se budou moci na vodu vydat i rodiny s malými dětmi, příležitostní rekreanti či senioři. Projekt má dále za cíl propojit volnočasové vyžití občanů v přírodě a také zlepšit podmínky místní fauny, především ptáků.

Už před čtyřmi lety vznikla u jezera pláž. Během posledních sezón tu přibyly stojany na kola, lavičky, gril, převlékárna i mobilní WC. Letos došlo na pořízení plovoucích mol a kotviště s maximální kapacitou 18 loděk. K zahájení provozu půjčovny loděk a šlapadel by u Vrbického jezera mělo dojít na podzim.

Dál čtěte:

Je jí jednadvacet let, právě jde sama pěšky z Havířova do Istanbulu a spí ve stanu