Strážnice se po hlavě vrhla do kanálu, aby zachránila káčata

Ilustrační foto

BRNO – Matka kachna se s malými káčaty vydala na procházku Šaracovou ulicí. Bohužel však její děti propadly kanálem, ze kterého se bez pomoci nedokázaly dostat.

Kachny bezradně popocházející kolem vpusti si všimla náhodná kolemjdoucí a když uslyšela z kanálu slabé pípání, bylo jí všechno jasné. Na pomoc proto zavolala strážníky městské policie. Ti se nejdřív pokusili mláďata vyprostit pomocí odchytové síťky, prostor byl ale příliš úzký a vevnitř se nedalo pohodlně manipulovat. Jednu ze strážnic ale napadlo netradiční řešení. Hlavou dolů se spustila do kanálu a její tři kolegové ji pevně drželi za nohy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Postupně vytáhla všech pět káčat a přemístila je do přepravky. V druhém boxu na ně již čekala kachna, kterou hlídka odchytila pomocí síťky. „Matku i její děti jsme odvezli k řece, kde jsme je vypustili a nechali v klidu odplout,“ uzavírá tiskový mluvčí Jakub Ghanem.