V Prostějově kradou jak straky

PROSTĚJOV – Hned tři případy krádeže řešila začátkem týdne prostějovská policie. První případ se týkal mladíka, který si „ustlal“ na schodech před Kulturním a společenským domem, v dalších dvou případech byli okradeni nepozorní důchodci.

Jednadvacetiletý mladík, který si zdříml na schodech prostějovského „Kaska“, nebude na tento nápad rád vzpomínat. „Tvrdého spánku využil neznámý lapka a ukradl mu batoh, který měl položený ve své blízkosti. Díky nepozornosti a zřejmě také díky nevhodnému výběru místa k nocování přišel o reproduktor, mikinu, mobil s nabíječkou, platební kartu a osobní doklady. Škodu, kterou mu pachatel způsobil, si vyčíslil na 6 350 Kč,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Tím ale aktivita zlodějů neskončila. V marketu na ulici Újezd byla okradena žena v seniorském věku. „Při výběru zboží nebyla příliš opatrná a neznámý pachatel, který si ji zřejmě dopředu vytipoval, poškozenou v příhodném okamžiku okradl o peněženku. Tu měla v kabelce, položené v nákupním košíku. V peněžence měla nejen finanční hotovost 3 000 Kč, ale také osobní doklady a platební kartu,“ popsala Zajícová.

Na policisty se obrátil i 68letý muž s tím, že byl okraden, když přijel na kole k prodejně na sídlišti Svobody a nechal ho ve stojanu na kola. „Vešel do prodejny a když se otočil, aby kolo zkontroloval, uviděl mladíka, jak nasedá na jeho neuzamčený bicykl a odjíždí. Přivolaná hlídka do několika málo minut našla elektrokolo nedaleko místa krádeže, na ulici Mánesova. Dopravní prostředek se tím pádem mohl vrátit původnímu majiteli, který i přesto, že kolo měl vybavené bezpečnostním zámkem, situaci podcenil a kolo si jím nezabezpečil,“ dodává mluvčí.