Vrahovická nabírá mírné zpoždění, covid zbrzdil dodávky

PROSTĚJOV – Vrahovická ulice, která je stěžejní prostějovskou dopravní tepnou a od února letošního roku v rekonstrukci, míří do své druhé fáze. Harmonogram nabírá mírné zpoždění. Na vině jsou výrobní prodlevy na dodávce materiálů.

První etapa – od křižovatky s ulicí Tovární po křižovatku s ulicí Čs. armádního sboru – měla být hotova do konce července. Do tohoto data se ale stihne pouze část od křižovatky po most přes vodní tok Romže. „Stavba mostu přes vodní tok Romže a komunikace po křižovatku s ulicí Čs. armádního sboru budou zhruba o čtrnáct dní zpožděné. Důvodem jsou prodlevy v dodávce krycích desek na mostní římsy, a to z důvodu pandemie,“ sdělil náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Druhá etapa započne 1. srpna v úseku od ulice Říční, až po náměstí Padlých hrdinů. „Most přes Hloučelu bude pro dopravu uzavřen, pěší mohou využít nové lávky. Úsek od ulice Průmyslové po ulici Janáčkovu bude uzavřen po celý srpen, zprovozněn bude od 1. 9. 2021,“ dodává náměstek.

Rekonstrukce ulice Vrahovické je plánována až do konce roku 2021.