Vymletý asfalt a ucpaná kanalizace? V Přerově minulostí!

PŘEROV – V Přerově se stále buduje. A nemusí jít nutně o projekty, které výrazným způsobem změní logistiku ve městě. Myslet je třeba i na stávající infrastrukturu i to, co je pod ní. Na pořad dne přišly nerovnosti u autobusových zastávek i kanalizační vpusti.

Příkladem toho je propadlá a zvlněná silnice v místě dvou autobusových zastávek v Bayerově ulici, která dostane brzy nový asfaltový povrch. „Oprava začne ve středu 21. července a za nové zálivy dá město čtvrt milionu korun,“ sdělila tisková mluvčí města Lenka Chalupová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„První den bude odfrézován stávající povrch, ve dnech 22. až 25. července je v plánu oprava silniční přídlažby. Od 26. do 27. července bude položen nový asfaltový povrch,“ předložil harmonogram radní Michal Zácha. Po celý týden budou autobusy zastavovat v blízkosti současných zastávek. Drobnou opravou povrchu za 24 tisíc prošla i zastávka na třídě gen. Janouška. V rámci údržby se letos připravují i menší opravy zastávek v místních částech Penčice a Žeravice.

Opravu za sebou už mají kanalizační vpusti na ulici Wurmova, kde docházelo při silném dešti k zaplavování části komunikace. Město vyslyšelo nářky a stížnosti obyvatel, kteří argumentovali tím, že se po dešti nedá město projít suchou nohou, a vpusti ihned renovovalo.

foto: facebook