Zfetovaný řidič ujížděl policii. Po havárii se schovával v příkopu!

Zdroj: PČR

NÝŘANSKO – Dne 19. července krátce před devátou hodinou večer se nedaleko Nýřan odehrála dramatická událost. Nýřanští policisté, kteří prováděli běžnou hlídkovou činnost v obci Úherce, zaregistrovali auto, které projelo vysokou rychlostí.

Vydali se okamžitě za ním a chtěli ho zastavit. Řidič však nereagoval na výzvu policistů a ujížděl dál směrem na obec Nýřany. „Pronásledované vozidlo sjelo na nájezd na dálnici D5 u Nýřan, kdy těsně před vjezdem na dálnici odbočilo na účelovou komunikaci, která vede k požární nádrži,“ popisuje situaci policejní mluvčí Eva Červenková. „Zde však byla uzamčená vjezdová vrata, řidič tedy strhl řízení doprava, sjel z mírného kopce, prorazil pletivový plot a dále pokračoval v jízdě po účelové cestě, kde na konci cesty řidič s vozidlem havaroval,“ líčí dále mluvčí.

Policisté měli pronásledované auto stále v dohledu a po jeho havárii viděli z místa spolujezdce vyběhnout osobu, která se ukryla v nedalekém příkopu. Policisté se za osobou vydali a muže, který ležel v příkopu, na místě zadrželi. „U třiatřicetiletého řidiče byla na místě provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, ale test na omamné a psychotropní látky detekoval pozitivní výsledek. S ohledem na výsledek testu se řidič podrobil lékařskému vyšetření. Z dostupných evidencí policisté zjistili, že muž řídil v době, kdy vykonává trest zákazu řízení motorových vozidel, který má uložen od února 2021 rozhodnutím Okresního soudu Praha 7 na 22 měsíců. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uzavřela policejní mluvčí Eva Červenková.