Dálniční most u Velké Bíteše bude od pondělka plně v provozu

KRAJ VYSOČINA – Oprava dálničního mostu u Velké Bíteše je těsně před dokončením. Jako celek bude most uveden do provozu v pondělí 26. července večer. Již od zítřka ale začne fungovat provoz v odstavném pruhu.

Podle původního předpokladu měla být oprava hotova o dva dny dříve, bylo ale nutno prodloužit práce na mostních závěrách. Nyní ještě probíhají dokončovací práce, jako např. instalace svodidel nebo ochranné betonové nátěry říms.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Již v průběhu pátku 23. července dojde ke spuštění provozu do odstavného pruhu a do pondělního odpoledne se bude na mostě pracovat v pravém a levém jízdním pruhu vozovky. I nadále zde bude veden provoz v režimu 2+2 jízdní pruhy, jako tomu bylo doposud.

Po uvedení mostu do provozu v režimu předčasného užívání bude oprava pokračovat mimo vozovku dálnice, zejména pod mostem, kde je aktuálně provoz na silnici I/37 řízen kyvadlově semafory.