Dopraváci měřili rychlost na Šumpersku. Hříšníci se nejčastěji vymlouvají na manželku

ŠUMPERSKO – Vysoká rychlost patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Na to reaguje kampaň 13:minut, která chce upozornit řidiče na následky jízdy nepřiměřenou rychlostí. Včera policisté měřili rychlost v Sobotíně na Šumpersku, změřili přitom 14 hříšníků. Policisté se také prozadili nejčastější výmluvy řidičů.

Také šumperští policisté se podílejí na zajištění dopravně preventivní kampaně s názvem „13:minut“, která chce upozornit řidiče na časté překračování rychlostních limitů a úskalí a následky jízdy nepřiměřenou rychlostí. Včera dopoledne se ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP Miroslavem Charouzem zaměřili na rychlost provozu v Sobotíně na Šumpersku. Naměřili 14 hříšníků, kteří překročili rychlost. „O pomyslné prvenství „rekordmana dne“ se tentokrát podělili dva řidiči, kterým jsme shodně naměřili rychlost 77 km/h v obci. O den dříve prosvištěl Olšany na Šumpersku řidič rychlostí 90 km/h!,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina vVybíhalová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Může za 40 procent nehod, které končí smrtí, přitom rychlost pravidelně překračuje 86 procent řidičů. Důvodem je spěch a to, že řidiči chtějí dojet do cíle co nejrychleji, k čemuž se přiznává 43 procent z nich. Bližší informace a zajímavosti k probíhající kampani najdete na stránce kampaně. Policisté také doporučují zhlédnutí celovečerního dokumentu Víta Klusáka se stejnojmenným názvem.

Policisté také prozradili nejčastější výmluvy řidičů. Za všechno totiž může manželka! Buď spěchá ke kadeřnici, nebo odvádí řidičovu pozornost neustálým mluvením. Na co se ale vymlouvají řidičky? Někteří řidiči prý nevnímali dopravní značení a byli překvapení, že projíždí obcí, jiní uvedli, že se zamysleli a zapomněli si pohlídat rychlost. „Občas může být důvod k překročení rychlosti vskutku kuriózní. Policisté vzpomněli případ, kdy změřili řidiče, kterého potrápily střevní potíže,“ uvedla pro pobavení Vybíhalová.