Dva násilníci ze Vsetínska ubližovali rodinám, policisté je vykázali z domu

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Policisté z Karolinky během uplynulých dvou dní vykázali z domu dva agresory. Muži ve věku 51 a 56 let z blízkých obcí napadali vlastní členy rodiny. Oba se teď po 10 dní nesmí vrátit domů.

Starší vyhrožoval násilím své družce a její dceři. „Výhrůžky se stupňovaly a situace vygradovala počátkem tohoto týdne, kdy žena s dcerou ze strachu před mužem utekly z domu, a přivolaly policii. Přivolaní policisté násilníkovi naměřili v dechu 2,5 promile,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž skončil na záchytce a policisté ho vykázali z domu. Navíc mu sdělili podezření z nebezpečného vyhrožování, za které mu hrozí až tříletý trest.

Jedenapadesátiletý muž se kromě desetidenního vykázání bude muset zpovídat z přestupku proti občanskému soužití. Vulgárně totiž napadal svou šestasedmdesátiletou matku, se kterou společně bydlí. „Napadání bylo opakované a stupňovalo se. I v tomto případě sehrál roli alkohol. Když policisté přijeli na základě oznámení napadané ženy na místo, naměřili muži v dechu 2,5 promile. Přestupek bude dále řešit správní orgán,“ uvedla Lenka Javorková.

Policisté ve Zlínském kraji letos vykázali 21 mužů. Loni to za stejné období bylo 24 osob, z toho 22 mužů a 2 ženy.