Hradiště nabídne volné byty formou e-aukce

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Uherské Hradiště si zopakuje předloňskou úspěšnou aukci bytů elektronickou formou. Tentokrát nabídne 4 volné bytové a jednu nebytovou jednotku. Uskutečnit by se měla pravděpodobně v září.

Byty se nachází v objektu č. p. 1257 – 1260 na ulici J.E.Purkyně a Štěpnická. Jeden z bytů má rozvržení 3+kk, další 1+1 a dva zbylé jsou typu 1+kk. Poslední v nabídce je nebytová jednotka v přízemí objektu o výměře 41,84 m².

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výstavbu objektu podpořilo ministerstvo pro místní rozvoj a nyní uplyne dvacetiletá lhůta pro převedení osobního vlastnictví. Převod by se měl uskutečnit na základě uzavřených budoucích kupních smluv. „Na dokončení převodu objektu do osobního vlastnictví nyní intenzivně pracujeme. Elektronická aukce by se měla uskutečnit nejspíše v měsíci září, a bude snahou města zajistit následné předložení ke schválení do říjnového zastupitelstva. V případě schválení prodeje jednotlivých bytových a nebytových jednotek by pak byly uzavřeny kupní smlouvy, uhrazena kupní cena a provedený zápis vlastnického práva do katastru nemovitostí, tak aby vše bylo uzavřeno ještě v průběhu roku 2021,“ přiblížil místostarosta Čestmír Bouda.

Hradiště si e-aukci poprvé vyzkoušelo v roce 2019, kdy prodávalo 5 bytových jednotek na ulici Průmyslová. „Počet zájemců v jednotlivých termínech pořádání e-aukce byl nadprůměrný. Jako velmi úspěšný hodnotila prodej také pořádající společnost, podle které podobný počet zájemců a dražitelů je spíše výjimečný,“ zhodnotil starosta Stanislav Blaha.